YetGen Nedir?

YetGen

21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Eğitimi Programı!

Yetkin Gençler, Prof. Dr. Erhan Erkut’un liderliğinde, 2015’ten bu yana 21. Yüzyıl yetkinliklerinin ve farkındalığının kazandırılmasını amaçlayan eğitim programıdır. Eğitimde takım çalışması ve sunum teknikleri gibi temel becerilerin yanında, algoritmik düşünme ve Excel ile modelleme gibi teknik beceriler de verilmekte, öğrencilerin 21. yüzyıl temalı okuryazarlıkları (bilgi, teknoloji, finansal, dijital) geliştirilmekte, kişisel gelişim temalarına (bilinçli farkındalık, stres yönetimi, sağlıklı yaşam) da dokunulmaktadır. 

Eğitimin bağlayıcı (ana) temaları ise BM sürdürülebilir kalkınma hedefleri, teknoloji ve girişimciliktir. Ayrıca eğitim boyunca destekçilerimizin katkısı ile öğrencilerimize Linkedln Learning gibi çeşitli ek eğitici kaynaklar sunuyoruz. Eğitime dahil olan öğrencilerimiz, daha önce eğitimimizi başarıyla tamamlamış olan liderlerimizin eğitim boyunca yol göstericiliği ile öğrenme sürecinde destek alıyor, akran öğrenmesi ile öğreniyorlar. 

Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz derslerimiz haricinde hafta içi Çarşamba günlerinde Yetkin Sohbetler isimli sohbetlerimiz ile başarılı isimlerin ilham verici hikayelerini dinleme fırsatına sahip oluyoruz. Eğitim sonunda gerekli yeterliliği sağlayan ve YetGen kültürüne sahip öğrencilerimiz sertifika almaya hak kazanıyorlar.

DestekÇİLERİMİZ
0
Haftalık Eğitim
Canlı Katılımcı
Lider