YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu 🚀

				
					Merhaba YetGen'li,
Hadi oyun geliştirelim!
				
			

🚀   YetGen’de farkındalık kazandığın alanlardaki gelişimini desteklemek için YetGen Yaz Okulları ile karşındayız.

Sen de oyun geliştirmeye YetGen farkıyla giriş yapmak istersen YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu’na hemen başvur!

21-22 Ağustos ve 28-29 Ağustos tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek olan Oyun Geliştirme Yaz Okulu’nda iş dünyasında aranılan yetkinliklerden birini YetGen farkı ile geliştirme fırsatı elde edeceksin.

YetGen Yaz Okulları nedir?

YetGen Yaz Okulları; YetGen mezunlarının hayat boyu öğrenmesini desteklemek ve YetGen’de farkındalık kazandığı alanlardaki gelişimini desteklemek için kurgulanmış eğitimlerdir.

YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu içeriği; katılımcılara oyun tasarımında kullanılan Unity motorunu tanıtmak, C# dilini kullanmak ve aynı zamanda bu alana ilgi duyanların ilgilerini profesyonel ortamda geliştirmek istemeleri durumunda gereken temel nitelikleri kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır.

Katılımcılar, 20 saat sürecek yaz okulunda unity oyun motorunu, editor kullanımını, oyun motorunun nasıl çalıştığını, C# dili kullanımını ve yazılım ile oyun arasındaki bağı öğrenecek; öğrendiklerini vakalar üzerinde uygulama fırsatı elde edecekler.

Oyun geliştirme alanına giriş yapmak, birlikte öğrenme kültürüne sahip YetGen topluluğu ile daha kolay! Tüm bu öğrenme sürecinde seninle aynı motivasyonu paylaşan YetGenlilerle Discord sunucumuz üzerinden buluşabilir, aklındaki sorulara anında çözüm geliştirebilirsin.

YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu, 21-22 Ağustos ve 28-29 Ağustos tarihlerinde 10.00-16.00 aralığında gerçekleştirilecek 4 günlük bir eğitimdir.

YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu, sadece Yetkin Gençler 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı’nı başarıyla tamamlamış adayların başvurabileceği bir eğitimdir.

Oyun Geliştirme Yaz Okulu’na katılım ücretsizdir.

YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu’na katılmak için başvuru formunu 17 Ağustos 23.59dan önce doldurman gerekiyor.

Tamamı Yetkin Gençler YouTube kanalından canlı yayınlanacak eğitim, çevrimiçi olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvurunu buradaki formu doldurarak yapabilirsin.

YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu, oyun geliştirmeye ilgi duyanlar için başlangıç seviyesindeki bir eğitimdir. 20 saat sürecek eğitimden maksimum verimi alabilmen için tavsiye niteliğindeki aşağıdaki içeriklere göz atabilirsin.

  • Unity 3D 2019 Essential Training LinkedIn Learning kursunun ilk 5 bölümü

Yaz okulunda Unity 2020.3.14 ve Visual Studio kullanacağız. Senden başvurunu yapmadan bu iki programı bilgisayarında kullanabildiğin test etmeni rica ediyoruz. 

Yaz Okulunda kullanacağımız Unity 2020.3.14 ve Visual Studio programını bilgisayarına nasıl kurman gerektiğiyle ilgili detaylı yönergeye buradan ulaşabilirsin.

YetGen Oyun Geliştirme Yaz Okulu’nun ardınan bir sertifika verilmeyecek. 

Aradığın cevabı bulamadın mı? [email protected] adresine sorunu iletebilirsin. 

Eğitmenlerimiz

DOĞUKAN ERKUT

Lead Oyun Geliştiricisi

Destekçilerimiz​