Sık Sorulan Sorular

Merak Edilenler

Yetkin Gençler, 2015’ten bu yana 21. yüzyıl yetkinliklerinin ve farkındalığının kazandırılmasını amaçlayan 12 haftalık eğitim programıdır. Daha önce eğitimi başarıyla tamamlamış kişilerin liderliğinde, sadece 21. yüzyıl yetkinliklerine değil YetGen kültürü ile 21. yüzyıla ve dünyaya olan farkındalığı da artırmayı hedeflemekteyiz.

YetGen bir etkinlik veya seminer değildir. Sadece derslerin dinlendiği bir eğitimi değil, akran öğrenmesinin ön planda olduğu bir etkileşimi içerir. Eğitimler seçime tabii değildir. Olağan durumlar boyunca tüm eğitimlere maksimum katılım beklemekteyiz

Programda Takım Çalışması, Sunum Teknikleri gibi temel becerilerin yanında Algoritmik Düşünme, Excel ile Modelleme gibi teknik becerileri geliştirmeyi hedefleyen eğitimlere yer vermekteyiz. Bunun yanında katılımcılarımızın 21. yüzyıl temalı okuryazarlıklarının (Bilgi, teknoloji, finans, dijital, medya) geliştirilmesini amaçlıyor ve bilinçli farkındalık, stres yönetimi, sağlıklı yaşam gibi kişisel gelişim temalarına da yer veriyoruz. Eğitimimizin ana temaları ise BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, teknoloji ve girişimciliktir.

YetGen eğitimi dolu dolu geçen 12 haftadan oluşmaktadır. Eğitimlerimizi her hafta genellikle cumartesi günleri, saat 10.00-17.00 aralığında gerçekleşmekteyiz.

Hayır, YetGen tamamen ücretsiz bir farkındalık eğitim programıdır.

Kariyer Planlama eğitimi ile kariyeri doğru şekillendirme yetkinliğini kazandırmayı amaçlıyoruz. Sunum Teknikleri eğitimi ile katılımcılarımıza sunum hazırlamayı öğretirken ve yüzlerce kişi karşısında sunum yapabilme imkanı sağlıyoruz. Katılımcılarımızı iş hayatına hazırlamayı önemsiyoruz; örneğin iş dünyasına geçiş dersimizde farklı alanlardan birçok firma ile mülakat simülasyonu yapma imkanı sunarken çeşitli firmalarla, alanında uzman kişilerle tanıştırmayı hedefliyoruz. Girişimcilik kavramını ana odağımıza koyuyor ve GirişGen ideathonu ile katılımcılarımıza bir fikrin doğuşundan yatırımcı sunumuna kadar küçük bir girişim kurma simülasyonu deneyimi yaşatıyoruz.

Eğitime kabul edilmiş katılımcılarımızı eğitim başında, daha önce eğitimi başarıyla tamamlamış bir lider ile eşleştirerek eğitim sürecini daha sağlıklı hale getiriyoruz. Destekçilerimizin sunduğu imkanlarla katılımcılarımıza edu mail adresi, Linkedln Learning üyeliği, MEF Üniversitesi Kütüphanesi veri tabanlarına erişim, Rayz app YetGen üyeliği ve YetGen özel yayınlara erişim imkanları sağlıyoruz. Aynı zamanda her eğitim sonrası ek kaynaklar bültenimiz ile katılımcılarımıza farklı kaynak önerileriyle destek oluyoruz. İki haftada bir iletilen pazar bültenimiz ile de çeşitli bilgilere, deneyimlere yer vererek katılımcılarımızı farklı konularda da geliştirmeyi hedefliyoruz.

MZV-MEF YetGen eğitimi sonunda katılım, uygulamalar (ödevler) ve YetGen kültürüne uyum (yapıcı iletişim, dili etkili ve doğru kullanma, lider ekibiyle ve liderle iletişim, farklılıkları kapsayıcılık) gibi kriterleri karşılayan kişiler sertifika almaya hak kazanır. Bu kişilere Türkçe ve İngilizce olarak sertifikalarını ulaştırmaktayız.

YetGen’e lise öğrencisi veya lise mezunu olan; ön lisans veya lisans öğrenimi gören veya lisans öğreniminden mezun olan; yüksek lisans programına dahil olan herkes başvurabilir. Ek olarak, daha önce YetGen eğitimine daha önce katılmamış olunmasını önemsemekteyiz.

YetGenli olmak için başvurumuzun ilk adımı olan Rayz App’i indirmekle ve MZV-MEF YetGen Başvuru İçeriklerini tamamlayarak başlayabilirsin! Detaylara buradan ulaşabilirsin.

Eğitimlerimizi, yıl içerisinde birkaç dönem olarak gerçekleştirmekteyiz. Eğitim süreleri dönem sonlarında sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulmaktadır. Güzel bir haberimiz var: MZV-MEF YetGen 3. Dönem başvuruları başladı! Detaylar ve başvurmak için buradan sayfamızı ziyaret edebilirsin.

Evet, MZV-MEF YetGen 2021 eğitimlerinin tümünü çevrim içi (online) olarak gerçekleştirmekteyiz.