Excel

YetGen Excel eğitimleri başlıyor! Hazır mısın?

Programlama ve kodlama dünyasının en temel adımlarından biri olan Excel; iş, üniversite ve profesyonel yaşamın birçok alanında kullanılmaya ve değer kazanmaya devam ediyor.

Aşağıdaki adımları takip etmeni ve uygulamaları yapmanı, Excel dersinin takibini daha rahat yapabilmen için rica ediyoruz.

Playlist içerisindeki diğer videolara geçmeyi unutma!

Yetkin Gençler
Genel Bakış

Bu dersimizde öğreneceğimiz formüllerle örnek vakalar üzerinde çalışmalar yapacağız. Öncelikle iki gün olarak planlanan eğitimimizin ilk günü dosyalarını indirmeni ve aşağıdaki videoyu takip etmeni öneririz.

Excel sayesinde yaptığın işten zaman kazanmak, doğru analizler yapmak ve profesyonel bir kullanıcı olmanın ilk adımlarını atmak istiyorsan seni de eğitimimize bekliyoruz!

İlk günün eğitimini tamamladıysan, ikinci güne hazırsın demektir! Eğitimi tamamlamak için butondan dosyaları indirerek aşağıdaki videoyu takip etmelisin.

Önerilerimiz

📌LinkedIn Learning’den bu videoyu izlemeni ve içerisindeki dosyada uygulamalarını yapmanı öneriyoruz.

📌Ayrıca liderlerimizin vakaları detaylıca anlattığı linkimize ve bazı vakalar için hazırladıkları Medium yazılarına buradan ulaşabilir, aşağıdaki videolar ile vaka çalışmalarını tekrar edebilirsiniz.

Buffalo Popülasyonu

Aşağıdaki örneğimizde, bir buffalo popülasyonunun doğum, ölüm oranları ve erginliğe ulaşma sürelerini de dikkate alarak bir popülasyon modeli oluşturduk. YetGen Excel eğitimimizde, popülasyon nufüsunu sabit tutmak için gereken avlanma oranını hesapladık.

6 Median ile Depo Konumlandırma – Tesis Lokasyon Problemi

İkinci örneğimizde, bir tesis lokasyon seçimi problemini inceledik. Elimizde 6 depolu bir optimizasyon çözüm var. Cevapladığımız soru ise; “”6 depolu çözümü nasıl 5 depolu çözüme dönüştürürüz””?

Neden Her Zaman Kasa Kazanır?

Yetkin Gençler Excel dersimizde yazı tura oyununun modellemesini öğrendik. 100 TL sermayemiz var ve yazı tura oynayarak iki katını kazanmak için farklı kombinasyonları Rand formülü ile çalıştırdık.

Yeni dönem başvuru tarihlerini herkesten önce öğrenmek ve yeni dönemde bizimle birlikte 21.Yüzyıl yetkinlikleri hakkında eğitimler almak istiyorsan e-posta adresini bizimle paylaş, ilk sen haberdar ol!